Yerinde Kumlama

Yerinde kumlama uygulaması, kumlama yapan firmaların kumlanacak alet, makine veya teçhizatın kumlama işlemini bulundukları yerde yapması ile ilgili bir uygulamadır. Bilindiği gibi kumlama teknikleri, kumlama yapılan ürünün cinsine göre farklı isimlerde adlandırılabilmektedir. Yerinde kumlama tekniği ise kumlama yapılan cisimden değil kumlamanın yapıldığı yerden ismini alan bir teknik olarak ortaya çıkmaktadır.

Kumlama yaptırılmak istenilen ürünün herhangi bir taşıma veya nakliye sorunu yaşanmadan kumlama yapan firmaya bildirilerek bulunduğu yerde kumlamanın yapılması birçok kişi ve kurum tarafından daha çok tercih edilen bir uygulamadır. Kumlamada kullanılan ürünlerin kumlama yapan firma tarafından ürünün bulunduğu yere taşınarak ürünün bulunduğu yerden kumlama yapılması birçok açıdan daha kolay bir uygulama olabilmektedir. Yerinde uygulama sayesinde katlanılan maliyetler, kumlama yapan firmada yapılan kumlama için katlanılan maliyetlerden daha fazla olabilmektedir. Bu maliyetler hem müşteri için hem de kumlama yapan firma için iki uygulama arasında önemli farklılıklar göstermektedir.

Yerinde Kumlama Hangi Durumlarda Tercih Edilmelidir?

Yerinde kumlama tekniğinin katlanılan maliyetler açısından müşteri ve firma tarafından tercih konusu olduğu durumlar genellikle kumlama yapılacak ürünün mahiyeti ile ilgili olarak belirlenmektedir. Taşımada kolaylık sağlanacak unsur hangi taraftaysa yapılacak kumlama uygulaması da taşınması zor olan ürün veya malzemelerin bulunduğu yer tercih edilerek belirlenmektedir. Örnek verecek olursak eğer kumlama yapılacak ürünün ağırlığı kumlama işleminde kullanılan ürünlerden daha fazlaysa bu durumda kumlamanın yerinde yapılması daha doğrudur.

Yerinde Kumlama Hizmetleri

Metallerin ve ahşapların üzerinde oluşan pas, kir, boya ya da prüz gibi durumların düzeltilmesi için kumlama hizmeti alınması gerekmektedir. Kumlama eşyaların hem eski halinde görünmesini, hem de sağlamlaşmasını sağlamaktadır. Bu eşyaların eksiksiz olarak kumlanması için, kumlama makinesi yardımından yararlanılır. Atasoy kumlama Ankara da 1994 senesinden beri bu hizmetleri Ankaralılara sunmaktadır.

Küçük eşyaların makinenin içerine yerleştirilmesiyle, grip, alüminyum oksit, çelik tozu gibi yan ürünlerin yardımıyla temizlenme işlemi yapılmaktadır. Ancak büyük eşyaların makinenin içine girmesi imkansız olduğu için yerinde kumlama işlemi yapmak gerekmektedir. Bu işlem pratik, hızlı ve metallerin yıpranmasını düşündüğümüzde oldukça ekonomik olmaktadır.

Yerinde Kumlama Nasıl Yapılır?

Özellikle metaller için sık olarak yaptırılan kumlama işlemi, kumlama makinesinin içerisine yerleştirilen metallerin temizlenmesi ve ardından boyanmasıyla gerçekleşmektedir. Ancak büyük metallerin makine içine sığması imkansız olduğu için, yerinde kumlama işlemi yapılmaktadır. Yerinde kumlama yapılırken, küçük eşyaların kumlanmasında alınan aynı etki görünmektedir. Bu yöntemin tek farkı ise, makinenin kumlama yapılacak cisimlerin yanına getirilmesidir. Yine iyi bir ustalıkla, hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Büyük ahşap veya metallerin üzerine yapılacak yerinde kumlama işleminde, özel üretilmiş grit ve benzeri aşındırıcı çeşitleriyle makine hazırlanır. Makinin içinden basınç kumlama tabancasıyla, bu aşındırıcıları püskürtülerek metal veya ahşaplar temizlenir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra gerek görüldüyse boyama yapılarak, metal veya ahşaplar eskisinden daha iyi hale getirilir.

Yerinde Kumlama da Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Kumlama da kullanılan malzemelerin hepsi, kumlama yapılacak yüzeyin cinsine göre aynı şekilde hazırlanılır. Makine içerisine yerleştirildikten sonra kullanıma geçilir. Kumlama da kullanılan başlıca malzemeler ekipman ve kumlama içeriklerinden oluşmaktadır. Kumlama da, kumlama tabancası, basınç motoru, kumlama makinesi ve iş güvenliğine uygun kıyafetler kullanılır.

Kumlama yapılırken makinenin içerisine konulan içerikler kumlama yüzeyine göre değişmektedir. Genellikle kullanım için hazırlanan içerikte; Grit tozu, alüminyum oksit, çelik tozu, çelik bilya gibi ürünler yer almaktadır. Bu ürünler kumlama alanına püskürtülerek işlem yapılmaktadır. Küçük ve ince olmaları, çıkartılamayan boyaların ya da kirlerin sökülmesini sağlamaktadır. Ayrıca metali yıpratan pasın atılmasını sağlamaktadır.

Atasoy Kumlama Yerinde Kumlama Hizmeti Vermekte midir?

Atasoy kumlama Ankara da profesyonel ekipman ve uzman ekibiyle kumlama faaliyetlerinin tümünü gerçekleştirmektedir. Bu sayede kumlama Ankara bölgesinde yaşayan sakinlere profesyonel olarak verilmektedir. Yapılan kumlama hizmeti, hızlı ve ekonomik olmakla beraber, eşyaların büyüklüğüne göre sınıflandırılarak yapılmaktadır. Bu yüzden, yerinde ya da fabrikada, kumlama hizmetleri verilmektedir. Metal ya da ahşaplara sorunsuz bir kumlama yaptırmak için iletişime geçebilirsiniz.

yerinde kumlama, yerinde kumlama ankara, ankara yerinde kumlama,kumlama, sulu kumlama, ankara kumlama, araç kumlama, kumlama firmaları,kumlama fiyatları,ostim kumlama, ostim yerinde kumlama,yerinde kumlama ostim, kumlama,