Paslanmaz Cam Küre Kumlama

Paslanmaz Cam Küre Kumlama metal yüzeylerin temizlenmesine olanak sağlar. Kurşun içermeyen camların küre haline getirilmesiyle yapılan cam küreler yardımıyla temizleme yapılır. Cam küre kumlama ile yüzey üzerinde herhangi bir boyutsal değişiklik olmadan temiz ve pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Çevre dostu ve herhangi bir kanserojen madde içermeyen cam küre kumlama bu yönüyle de tercih ediliyor. Cam küre kumlama yüzey üzerine parlaklık kazandırmaktadır. Kumlama uygulamasından sonra metal hava görmeden boyama işlemine gitmektedir. Herhangi bir hava alma durumunda metal yüzeyinde kororozyon oluşumu başlar. Korozyon oluşumu bir süre sonra tüm metale yayılıp zarar vermektedir. O yüzden boyama işleminin profesyonel ekiplerce yapılması gerekir. Boya işlemi uygulanması için metalin tamamen pürüzsüz olması gerekmektedir. Cam küre kumu bu pürüzsüzlüğü sağlamakta ve metalde herhangi bir açıklık veya çıkıntı bırakmamaktadır. Kumlama işlemi uygulanışı yüksek basınçlı hava ile kumun metal yüzeye uygulanmasıdır. Metal yüzey üzerindeki yağ , kir ve pası temizler ve mikron seviyesinde aşınma uygular. Böylece kullanılan metalin ömrü uzamaktadır.

Cam Küre Kumlama İşlemi

Metal yüzeylerin üzerindeki yağın, kirin, pasın derinlemesine temizlenmesinde mikron seviyelerde aşınma uygulanmasını sağlayan ve böylelikle metalin ömrünü uzatan uygulamaya denilmektedir.

Metal Yüzeylerde Kumlama İle Gerçekleştirilen Temizlik

Firmamız tarafından gerçekleştirilen paslanmaz cam küre kumlama işlemi metal yüzeylerin derinlemesine temizlenmesine olanak sağlamakta, yüzey üzerinde hiçbir şekilde boyutsal bir değişiklik olmasına imkan vermeden temizlik ve pürüzsüzlük elde edilmektedir.

Kumlama Ankara bölgesinde firmamız farkını ortaya koymakta ve diğerlerinden ayrılmayı başarmaktadır. Yapmış olduğumuz kumlama işlemi sırasında insan ve çevre dostu ürünler kullanılmakta herhangi bir kanserojen madde ile kumlama işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Cam Küre Kumlama İşleminin Özellikleri

Paslanmaz cam kure kumlama işleminin diğer yöntemlerden ayrılan özellikleri;

-Kumlama sırasında kullanılan cam küreler, sert yapıya sahiptir ve küre şeklindedirler.

-Yüzey temizleme işlemi gerçekleştirilirken temizliği yapılan yüzeye kesinlikle zarar vermezler,

-Temizleme sırasında kullanılan cam küreler diğer malzemeler ile bir tepkime oluşturmaz ve hiçbir şekilde kimyasal reaksiyon gerçekleşmez,

-Kullanılan cam küreler insan sağlığı ve çevre yönünden hiçbir tehlikeye neden olmazlar.

Firmamız yararlı özelliklerini bildiği cam küre kumlama işlemini uzun yıllardır gerçekleştirmektedir. Kumlama Ankara bölgesinde firmamızın gerçekleştirdiği yararlı hizmetler sonucunda giderek bilinirlik sağlamış bulunmaktadır.

Kumlama Sonrasında Yapılan İşlemler

Kumlama uygulaması gerçekleştirildikten sonra metal yüzey hava ile temas etmeden boyama işlemi gerçekleştirilmektedir. Hava ile temas halinde metal yüzeylerde korozyon oluşumu başlamaktadır. Bu nedenle firmamız profesyonel çalışanları bu oluşumlara neden olmamak adına süreci son derece hızlı ve korunaklı şekilde gerçekleştirmektedirler.

Korozyon oluştuğu takdirde tüm metal parçasına yayılarak metalin tamamına zarar verebilmektedir. Cam küre kumlama işlemi metal yüzeyde pürüzsüzlüğü sağlayarak, metal yüzeyinde herhangi bir açıklık ya da çıkıntı oluşturmamakta/bırakmamaktadır.

Firmamız uzman çalışanları kumlama işlemi öncesinde ve sonrasındaki tüm süreçlere hakim olarak iş akışını yönetebilmekte ve istenilen pürüzsüzlüğü metal yüzey üzerinde sağlamayı başarmaktadır.

Kumlama işlemi oldukça yüksek basınçlı hava ve kumun metal yüzeye uygulanması işlemidir. Bu yüksek basınçlı hava ve kumun uygulanması sonucunda metal yüzey üzerindeki tüm kir, pas ve yağ mikron düzeyde temizlenmekte ve asla metalin yüzeyinde herhangi bir aşınma gerçekleşmemektedir.

Kumlama işlemi metalin ömrünü uzatan yararlı bir uygulamadır.

Kullanılan Kumlama Sistemleri

-Basınçlı kumlama ekipmanları/donanımları

-Santrifüj çarklı kumlama ekipmanları/donanımları

Kumlama İşleminin Kullanım Alanları

Pas Sökme,

-Yağ Sökme,

-Metal yüzeyi pürüzsüzleştirme

nedenleriyle kumlama gerçekleştirilmektedir.

Firmamız ve uzman çalışma arkadaşlarımız kumlama işlemini tecrübeleri ve gerekli donanım ile bütünleştirerek gerçekleştirmektedir. Metal yüzeyler için oldukça yararlı olan kumlama işleminin tüm süreçlerine hakim olarak başarılı uygulamalar gerçekleştirmekteyiz.

cam kumlama, cam küre kumlama, paslanmaz cam küre kumlama, kumlama yapan firmalar,kumlama,ankara kumlama,kumlama firmaları, paslanmaz cam küre kumlama, ankara paslanmaz cam küre kumlama, cam kumlama, kumlama cam,kumlama,statik boya, statik toz boya, sulu kumlama, yaş boya,ankara kumlama