Paslanmaz Kumlama

Tamburlu kumlama, tablalı kumlama ve askılı kumlamanın özel paslanmaz grid ve bilya ile yüzeye uygulanmasına paslanmaz kumlama denir. Paslanmaz kumlama sayesinde kumlanan malzeme çok daha parlak, paslanmaz ve temiz bir yüzeye sahip olur.

Askılı Kumlama

Makine bünyesinde bulunan askılara asılan malzemeyi pastan ve boyadan arındırmak için, malzeme üzerinde pürüzlü bir yüzey ya da boyayı daha güzel tutabilen bir yüzey oluşturmak için özel yapılmış olan gridli ya da saçma makineler aracılığıyla yüzeye uygulamadır.

Tablalı Kumlama

Kumlanmak istenen malzemenin lastik döner şerit bant üstüne dizilmesi yöntemiyle yüzeyi kumlamak için tercih edilir.

Tamburlu Kumlama

Oldukça küçük parçaların yüzeyinin kumlanmasında kullanılır. Makine tambur adlı yüksek korunaklı lastik bandın haznesinde döner ve özel yapılmış malzeme vasıtasıyla uygulanır.

Cam Küre ile Kumlama

Yüzey işlemlerinde tıpkı diğer kumlama yöntemleri gibi tercih edilen cam küre ile kumlama başta plastik sanayi olmak üzere havacılık, nükleer ve motor sanayilerde ve elektronikte tercih edilmektedir. Cam küre ile kumlama da oldukça ilgi gören bir kumlamadır.

kumlama, paslanmaz kumlama, paslanmaz kumlama ankara, ankara paslanmaz kumlama, ,paslanmaz kumlama, paslanmaz kumlama ankara, ankara paslanmaz kumlama, paslanmaz kumlama kumu, paslanmaz boru kumlama, paslanmaz sac kumlama,paslanmaz çelik kumlama, ankara paslanmaz çelik kumlama,paslanmaz kumlama fiyatları, ankara paslanmaz kumlama fiyatları,paslanmaz kumlama ankara, ankara paslanmaz kumlama,,kumlama, sulu kumlama, ankara kumlama,