Ahşap Kumlama

Kumlama belirli teknikler uygulanarak yüzeyinde istenmeyen ve kötü görünümlü, malzemeye veya ürüne de zarar verecek tarzda oluşmuş ve kimyasal özelliğe sahip oluşumların temizlenmesi ve ortadan kaldırılmasıdır. Kumlama işlemi sayesinde, kumlama yapılan alet veya ürün üzerinde meydana gelmiş olan zararlı oluşumlardan tamamen arındırılarak eski haline getirilebilmektedir.

Ahşap Kumlama

Ahşap Kumlama, ahşap ürünlerin yüzeylerinde meydana gelen zararlı oluşumların kumlama tekniği ile ortadan kaldırılması ürünün yüzeyinin eski haline getirilmesidir. Ahşap kumlama denmesinin nedeni yapılan işlemin farklılığından değil, kumlama yapılan ürünün özelliğinden kaynaklanmaktadır.

Ahşap Kumlama Hizmeti

Ahşap yüzeylerin üzerinde oluşmuş, kalıntıların, boyanın ve kirlerin temizlenmesi için uygulanan en kalıcı yöntem ahşap kumlama işlemidir. Ahşap kumlama Ankara da Atasoy Kumlama tarafından sunulan hizmetler arasındadır. Metal kumlama hizmetinden farklı olarak sunulan bu işlemlerde, kullanılan malzemelerde de farklılık görünmektedir. Bu farklılıklar yine ahşabın cinsine göre de değişmektedir.

Su, darbe gibi dış etkenler uzun süre kullanan ahşapların üzerinde prüzler oluşmasına sebep olabilir. Ayrıca darbe alan ahşapların da eski haline gelmesi için kumlama yöntemi kullanılmaktadır. Kumlama ahşapta uzun ömürlülük ve sağlamlık oluşumuna katkı sunmaktadır. Genel olarak kumlama hizmetinden yararlanmak isteyen kişiler kumlama Ankara hizmeti kapsamından Atasoy Kumlama ile iletişime geçebilir. Bu sayede hem ekonomik hem de hızlı bir hizmetten yararlanmış olur.

Ahşap Kumlamada Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Odun ile üretilmiş eşyaların üzerine yapılan ahşap kumlama metal kumlama işlemine göre benzer malzemelerle yapılmaktadır. Ancak ahşap kumlama işleminde kullanılan malzemelerin kullanım miktarı ve şekli farklıdır. Ahşap kumlama yüzey temizleme işlemlerinde grit kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca kullanılan kumlama tabancasının ağız ucu boyutu daha incedir. Bu sayede yüksek basınç uygulandığında, ahşap zarar görmeden, üzerindeki lekeler temizlenmiş olur.

Ahşap kumlama yapıldıktan sonra, vernik yada boya işlemleri yapılabilir. Dayanıklılığı arttırmak ve su geçirmesini engellemek için, genel olarak vernik ve boya işlemleri yapılmaktadır. En uygun kumlama işleminin yapılması için, ahşabın cinsi önemlidir. Daha önceden kumlama yapılacağı ahşam, bildirildiğinde, doğru ekipman ve malzemelerle hizmet sunumu eksiksiz olarak yapılmaktadır. Atasoy kumlama Ankara da 1994 senesinden beri tüm alanlarda hizmetlerini profesyonel olarak yapmaktadır.

Ahşap Kumlama Hangi Eşyalar Üzerinde Yapılabilir?

Ev mobilyaları, iş yeri ekipmanları, masalar, sandalyeler ve ahşapla ilgili üretilmiş tüm eşyalar kumlama ihtiyacı duymaktadır. Kullanılmaz hale gelmemesi ve uzun ömürlü olması için bu hizmetten yararlanmak gerekmektedir. Ahşabın türü ne olursa olsun, eşyanın üretildiği ahşabın cinsine özel malzemeler kullanılarak kumlama hizmetleri gerçekleştirilmektedir. Ustalıkla yapılan hizmetlerde, kaliteli malzeme ve profesyonel ekipmanlar kullanılmaktadır.

Ahşap Kumlama Yapılacak Eşyanın Sökülmesi Gerekir mi?

Ahşap kumlama yapılma şekli itibariyle iki yöntemle yapılmaktadır. Bunlardan birincisi ahşapların kumlama makine içerisine konulup yapılmasıdır. Bu yöntemle yapıldığında, otomatik kumlama makinesi yada manüel kumlama makinesinin yardımından yararlanmaktadır.

Diğer bir kumlama yöntemi ise, olduğu yerde kumlama işlemidir. Bu işlemde, kumlama yapılacak ahşabın bulunduğu yerde yapılmaktadır. Büyük hacimli veya alanlı ahşapların çıkartılmaması için, kumlama makinesi bu alana getirilir ve kumlama tabancasıyla hizmet gerçekleştirilir. Büyük mobilya yada ahşap dış cepheli yapıların kumlama işlemleri çoğu kez bu yöntemle temizlenmektedir.

ahşap kumlama makinası, ahşap kumlama, ankara ahşap kumlama, ahşap kumlama ankara, ahşap boyama kumlama tekniği, kumlama, ahşap kumlama, ankara kumlama, kumlama ankara,kumlama ostim, ostim kumlama,kumlama firmaları, kumlama fiyatları, ahşap kumlama,ankara ahşap kumlama, ahşap kumlama ankara, kumlama,statik boya, statik toz boya, sulu kumlama, yaş boya,ankara kumlama,kumlama ankara