Kumlama ve Statik Toz Boya

Uzun süre kalıcı sonuçlar elde etmek için statik toz boya uygulamadan önce metallerin hazırlanması ve temizlenmesi için yapılması gereken bazı adımlar vardır. Yeni bir görünüm vermek için biraz korozyon ve pas içeren eski metallerin toz kaplanmasını istiyorsanız, ön işlem yapmak çok önemlidir. Statik toz boya kaplama için metallerin ön işlemden geçirilmesinin veya hazırlanmasının önemli bir kısmı kumlamadır. Kumlama, bir statik toz boya kaplama uygulanmadan önce her tür ve formdaki metal yüzeyleri hazırlamak için yapılan anahtar bir işlemdir.

Yaş Boya İşlemi

Yaş boya plastikler, kompozitler veya toz boya için gerekli ısıya dayanamayan diğer malzemeler için ideal çözümdür. Tam renk eşleşmesi veya parlaklık seviyesi kritik olduğunda ıslak kaplama da doğru seçimdir. Yapıları ve fabrikasyonları korumak ve estetik olarak arttırmak için kanıtlanmış bir yöntemdir. Yaş boya, hemen hemen her parçaya koruyucu veya dekoratif kaplama olarak uygulanabilir. Bu kaplama işlemi, geleneksel, 2 bileşenli ve elektrostatik dahil olmak üzere çok çeşitli manuel veya otomatik püskürtme tabancalarıyla gerçekleştirilebilir. Yaş boya, her türlü alt tabakanın kaplanması, renk değişikliğinde esneklik ve uygulama öncesi kolay ayarlamalar gibi birçok avantaj sunar. Bu, hem zaman hem de maliyet açısından avantajlıdır.

Metal Ve Plastik Yüzey Boyama Teknikleri

Metal yüzeyler zamanla kirlenir, yağlanır ve pas tutar. Bu durumda metalin temizlenmesi ve özünün ortaya çıkartılması gerekmektedir. Böylece metalin ömrü yıllarca uzatılmış olur.

Kumlama Nedir, Nasıl Yapılır?

Metal zaman içerisinde yağ, kir, pas ve korozyona uğrayabilmektedir. Metalin ömrünün uzatılması adına bu kirli tabakanın metalin yüzeyinden temizlenerek pas ve korozyonun kaldırılması gerekmektedir. Metal yüzeyin kirli tabakadan, pas ve korozyondan arındırılarak boyama işleminin yapılması yöntemine kumlama denilmektedir. Kumlama işlemi grit adı verilen çeşitli aşındırıcı maddelerle yapılmaktadır.

Kumlanmış olan metal kısa zaman içinde oksidasyona uğrayacağından en kısa sürede korunmalı,boyanarak metalin hava ile teması kesilmelidir.kesin suretle kesilmelidir. Bunun için zinc boyama işlemi uygulanır. Atasoy Kumlama tarafından bu uygulamalar profesyonel olarak gerçekleştirilir.

Statik boya Nedir?

Statik boya renk seçenekleri oldukça fazladır. Statik boya, çok verimli, oldukça uygun maliyetli ve temiz bir boyama yöntemi olup iletken yüzeylerde kullanılabilmekte ve pürüzsüz bir yüzey sağlamaktadır. Statik boya kullanılması sonuçta, yıllarca dayanabilecek sağlam ve dayanıklı bir kaplama oluşturur. Bu yöntem fabrikalarda uzun zamandır kullanılmaktadır. Teknoloji ile birlikte mobil boyama ünitelerinin tasarımı ve geliştirilmesi çığır açmıştır. Boyalar hemen hemen her yere elektrostatik olarak uygulanabilmektedir.

Statik toz boya nedir?

Statik toz boya makinesi, metallere ve çeşitli plastiklere statik toz boya uygulamak için manyetik alan kullanma işlemidir. Statik toz boya ile boyanacak nesneye negatif bir boyaya pozitif bir yük vererek, çekim meydana getirilir. Sonuçta, metal ya da plastik üzerinde kaplanan dayanıklı, pürüzsüz, sert bir boya kaplaması elde edilir.

kumlama, statik boya, statik toz boya, ankara statik toz boya, toz boya kumlama ankara, ostim statik toz boya, statik toz boya ostim, ankara statik toz boya, ankara statik boya, kumlama ankara, ankara kumlama