ALÜMİNYUM KUMLAMA

Gümüş renginde hafif bir metal olan alüminyum oksidasyona karşı dirençli olması ile bilinir. Endüstride de değerlendirilen bu direnç ile alüminyum kumlama olarak kullanılan yüzeyleri temizleme ve yenileyerek diğer boya işlemleri ve kimyasal işlemler gibi durumlara hazır hale getirilmektedir.

Basınçlı olarak uygulanan alüminyum kumlama ile dikkatli bir şekilde yüzey kumlanmalıdır. Boyanın dalgalı durmaması açısından alüminyum kumlama ile püskürtme işlemi belirli aralıklarda yapılarak eşit olarak püskürtülmelidir. Kumlama abrasivinin dikkatlice seçilmesi önemlidir. Sert olan abrasivler yüzeye zarar verebilir.

Cam Küre Kaplama Nasıl Olur Nerelerde Kullanılır?

Oto park yol çizgisi, otoyollarda termoplastik soğuk yol çizgisi boyamada seklozik boya ile beraber uygulanmaktadır. Püskürtme yolu kullanılan cam küre mühendislik alanında, motor sanayi, de kullanılmaktadır.

Plastik Sanayideki Yeri

Polimerlerin işlenmesi dolgu maddeleriyle kullanılarak mekanik özelliği arttırıp üretim maliyetlerinin azaltılması düşünülmüştür.

Karayolları İşaretlemeleri İçin Önemi

Fosforlamayla kullanılmakta olan cam kürecikler sayesinde yollarda çizgi boyası olarak kullanıldığı görülmektedir. Cam granüller istenilen boyutlara getirilerek kumlama malzemesinde hazır edilerek boya çıkarma pas gibi kimyasal temizleme alanlarının her yerinde cam küre ile kumlama kullanılmaktadır. Kırılgan özellikte oldukları için cam küre aynı malzemeden kullanılmamalıdır. Zamanlar parçalanarak yarık oluşması görülebilir. % 80 küreselliğe sahip olan cam küre ile kumlama her kullanımda kırılganlığından dolayı köşeli olabilmektedir.

Üst üste kullanılacak bir malzeme olmadığından tek kullanıma sahip olan kumlama biçimidir. Güneş ışınlarını kırmadan geri yansıtması ile bilinen cam küre ile kumlama hassas kumlama işlemlerine uygun olan bir kumlamadır.

alüminyum kumlama, ankara alüminyum kumlama, alüminyum kumlama ankara,,kumlama, sulu kumlama, ankara kumlama, kumlama firmaları, metal kumlama, kumlama fiyatları, alüminyum kumlama, ostim kumlama, kumlama, ankara kumlama, kumlama ankara, ostim kumlama, kumlama ostim, ankara ostim kumlama