Silis Kumlama

Silis Kumlama Hizmeti

Kumlama metallerin üzerindeki kir ve pasın temizlenmesi için yapılmaktadır. Ayrıca kumlama yapılan metalin ömrü uzar, dayanıklığı artar. Bu yüzden belli dönemde metallerin üzerine kumlama yapılması ve ardından sağlıklı boyalarla boyanması, metallerin korunması için önemlidir. Atasoy kumlama Ankara da bu hizmeti almak isteyen kişiler için faaliyet yürütmektedir. 1994 senesinden bu yana yapılan hizmetler, teknolojinin gelişmesiyle, kaliteli ve profesyonel olarak eksiksiz olarak sunulmaktadır.

Kumlama da kullanılan malzemeler, kumlanın yapılmasını sağlayan ekipmanlar ve kumlama da kullanılan ürünlerden oluşmaktadır. Ekipmanlar; Kumlama makinesi, basınç adaptörü ve kumlama tabancası gibi malzemelerden oluşmaktadır. Kumlama yapılması için kullanılan ürünler arasında ise, grit tozu, çelik tozu, alüminyum oksit gibi ürünler kullanılmaktadır. Ayrıca temizleme kalitesini arttırmak için silis kumlama işlemi de yapılmaktadır. Bu yöntemde ürünlere silis tozu eklenerek yapılmaktadır.

Silis Kumlama Nedir?

Yapılan kumlama işleminde etkili yöntemlerden biri silis kumlama olmaktadır. Silis, çakmaktaşı, kuvars taşı, ve kum gibi kayaç yapılarının, oksijenle birleşmesiyle oluşturulmaktadır. İçerisinde ki bileşenler, silisin etkili bir kumlama malzemesi olmasını sağlamaktadır. Ayrıca silis taşı, oldukça sert özelliğe sahiptir. Bu yüzden kumlama yapılırken, doğru oranda basınç verilmesi gerekmektedir. Bu oranın üstüne çıkıldığında, metale zarar verebilir.

Silis kumlama işlemi, ustalık gerektirmektedir. Otomatik ya da manüel makine küçük metal parçalar için kullanıldığında dahi, doğru oranda ayarlamalar yapıldıktan sonra kumlama işi başlamaktadır. Silis ile yapılan kumlama sonucu, pas ya da prüzler kesin olarak yok edilir. Ardından metalin sağlamlaşması için gerekli işlemler yapılır ve dayanıklı bir ürün ortaya çıkartılır. Bu işlemler sonunda, metalin ömrü uzamış ve kullanışlı hale gelmiş olur.

Silis Kumlama Hangi Eşyalarda Kullanılır?

Üzerindeki leke ya da boyanın çıkması zor olan her türlü metalde silis kumlama yapılmaktadır. Metallerin zarar görmemesi ve daha uzun ömürlü olması için kullanılan yöntemlerden biri olduğu için, düzenli olarak metallere yaptırılması gerekmektedir. Bu kapsamda, tıbbi malzemelerde, yata metallerin de, borularda ya da araç parçaların silis kumlama yapılmaktadır.

Ayrıca iş makineleri parçaları içinde silis kumu ile kumlama yapılmaktadır. Küçük parçalar kumlama makinesi içerisinde, büyük parçalarda yerinde kumlama işlemleriyle temizlenmektedir. İhtiyaç duyulan hizmetler arasında yer alan kumlama Ankara da Atasoy Kumlama tarafından yapılmaktadır.

Atasoy Silis Kumlama Hizmetleri Vermekte Midir?

1994 senesinden beri gelişen teknolojiyle uyumlu makinelerle kumlama faaliyetleri Atasoy Kumlama tarafından sürdürülmektedir. Bu kapsamda silis kumu ve diğer tüm çeşitli kum malzemeleri kullanarak işlemler yapılmaktadır. Atasoy kumlama Ankara da hizmet vermektedir. Kumlama ihtiyacı duyulan metal ve ahşapların kaliteli ve güvenli bir hizmet alması için iletişime geçebilirsiniz.

silis kumlama, silis kumlama ankara, ankara silis kumlama, ostim silis kumlama, silis kumlama ostim, kumlama,ankara kumlama, kumlama ankara