Çelik Kumlama

Çelik kumlama, metal şeklinde olan araç gereç ve malzemelerin zamana bağlı olarak yıpranma şekillerine göre belirlenen görünümlerin temizlenmesi demektir. Paslanma, yağlanma ve boyalarla şekillerde değişiklik meydana gelebilir. Bu değişikliklerin eski haline getirilme sürecidir. Çelik kumlama işlemi yapıldıktan sonra yağ ve boya gibi işlemlerde yapılabilmektedir.

Bu işlemler yapılırken bazı hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Bu araç ve gereçlerin optimize edilerek yeni bir hale getirme işlemleri yapılırken; kaliteli malzemeler ve teknikler kullanılmaktadır. Çelik kumlama oksijen ve diğer etkenlerle deformasyon veya değişiklikler ortadan kaldırılmaktadır. Yüzeysel temizleme anlamına da gelen bu işlemler kir, pas buna benzer leke ve kaynaklardan temizleme ve arındırma işlemidir. Metal malzemelerde, iş makinesi, klasik otomobiller, ahşaplar, alüminyumlar gibi kullanım alanlarının yanında medical, araç ve hidrolik makine aksan ve gereçleri gibi alanlarda da tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Savunma sanayi sistemlerinde de kullanılarak büyük önem taşımaktadır. Kaporta ve boya işlemleri de bu yöntemlerle yapılabilmektedir. Oksit temizleme işlemi olarak bütün alanlarda kullanılmakta ve fayda sağlamaktadır. Kir ve paslar da metaller ve araç gereçler de direnç kırma ve deforme etme gibi etkileri ile çok fazla karşılaşılan bir durumdur. Yapılan bu teknik ile bu durumdan kurtulunmakta yeni pas ve kirlerden arınmış parlak bir görünüm elde edilmektedir. Temizlenmekte, kromlanarak optimize edilmekte ve boyanarak da işlem sonlanmaktadır. Bu yöntem çok fazla tercih edilmekte ve ekonomik alanda da katkılar sağlamaktadır.

çelik kumlama, ankara çelik kumlama, çelik kumlama ankara,kumlama, sulu kumlama, ankara kumlama, araç kumlama, kumlama firmaları,metal kumlama,kumlama fiyatları, ostim kumlama,araç kumlama firmaları,  kumlama yapan firmalar, kumlama ankara, tozsuz kumlama,  sulu kumlama, sulu kumlama nozullu, kumlama ostim, kumlama ostim ankara,