Otomatik Askılı Kumlama Neden Yapılmalıdır?

Kumlama işlemi metal üzerinden oluşan yağ, pas, korozyon ve kir gibi istenmeyen durumların oluşmasın ardından yapılan bir işlemdir. Bu işlemle, metal üzerinden pasın, yağın ve korozyonun kaldırılıp daha sonra boyama yaparak metalin kullanım süresini uzatılır. Bu işlem en sağlıklı olarak otomatik askılı kumlama işlemiyle yapılmaktadır. Makine aracılığıyla yapılan kumlama Ankara ilinde hizmetten yararlanmak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir.

Metalin kesilmesi ya da kaynaklanmasından dolayı üzerinde oluşan çapak ve metal kirinin ortadan kaldırılması işlemi de otomatik askılı kumlama ile yapılmaktadır. Bu işlem metalin ömrünü uzattığı gibi, işin temiz ve kusursuz olmasını sağlamaktadır. Bu sistemde kumlama için kullanılan bir makine olduğu için, makineye sığabilecek büyüklükteki aletler için kullanışlı olmaktadır. Makine içine yerleştirilebilen metaller, pratik, hızlı ve uygun fiyata kumlama hizmetinden yararlanmış olurlar.

Otomatik Askılı Kumlama En Çok Hangi Alanlarda Kullanılır?

Metallerin ömrünü uzatmak için yapılan kumlama işlemiyle ilgili her alanda kullanılmaktadır. Tamburlu tip makinelerde, kompleks yapıya sahip metal yapılarda, hassas metallerde askılı kumlama işlemleri yapılmaktadır. Makinelerinin ömrünü uzatmak, kullanışlı hale getirmek isteyen kişiler tarafından yapılmaktadır. Yapılan kumlama Ankara da oturan kişiler için Atasoy Kumlama tarafın hizmet çerçevesinde verilmektedir. Ayasoy kumlama ile iletişime geçen kişiler, makinesinin büyüklüğünü ve işlevini aktarıp, kumlama işlemine ihtiyaç duyulup duyulmayacağı hakkında da bilgi sahibi olabilir.

Kumlama İşleminde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Kumlama işlemleri çoğu kez metallerin ve metal makinelerin ömrünü uzatmak için kullanılmaktadır. Bu yüzden kullanılan malzemelerin kalitesi otomatik askılı kumlamayı yapan makine kadar önemlidir. Kullanılan malzemelerin metale gösterebileceği zarar düşünülerek değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda malzemeler, metalin cinsine ve kalınlığına göre değişmektedir. İşlem esnasında düşük kayaçlardan olan, cam, mineral nozul, nozul tutucu, kumlama maskesi ve kumlama eldiveni kullanılmaktadır.

Kullanılan malzemeler metalin temizlenmesini sağladığı için, onarılmasını da sağlamaktadır. Bu yüzden makine içinde işlem yapan malzemeler metal esaslı olmaktadır. Kumlama sarf malzemeleri arasında ise, paslanmaz çelik bilye, cam kürecik, çelik grit, bazalt, kuvarz, oksit bilye kullanılmaktadır. Bu malzemelerin amacı ise, metalin tamamen temizlenmesini, ilk haline dönmesini sağlamaktadır.

Otomatik Askılı Kumlama Ekonomik Midir?

Kumlama metalin korunması ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için yapılan bir işlemdir. Bütün metaller ve metal makineler bu işleme ihtiyaç duymaktadır. Genel itibariyle zahmetli olan bu iş, otomatik askılı olarak yapıldığında daha ekonomik olmaktadır. Hem daha fazla ürünün kumlama yapılmasını sağlar, hem de zaman kazanılmasına etki eder. Bu yüzden otomatik askılı kumlamanın tercih edilmesi, metalin büyüklüğü uygunsa her zaman avantajlıdır.

Otomatik Askılı Kumlama, askılı kumlama, askılı kumlama ankara, ankara askılı kumlama,kumlama,ankara kumlama,kumlama firmaları, kumlama yapan firmalar, kumlama ankara, kumlama fiyatları,kumlama firmaları, ankara kumlama fiyatları, kumlama ankara, kumlama malzemeleri, otomatik askılı kumlama, ankara otomatik askılı kumlama, otomatik askılı kumlama ankara,otomatik kumlama, ankara otomatik kumlama,otomatik kumlama ankara, kumlama