Kumlama Ve İşçiliğin Önemi

Metal zaman içerisinde pas ve korozyona yani aşınmaya uğrar. Bu noktadan ele aldığımızda kumlama metal üzerinde birken pas, kir gibi atık maddeler ile korozyonu kaldırarak metali kullanım miadının artmasını sağlamaktır. Bu işlem özel şekilde üretilmiş olan grit isminde özel bir kimyasalla yapılmaktadır.

Bu madde metalde aşınmaya neden olmaktadır. Yakıt tankı kumlama boya sayesinde tank üzerindeki yüzeyde beliren görünür ve görünmez nitelikteki yani mikro ebatlardaki korozyon ve pası imha ederek metali orijinal halinin orta çıkmasına vesile olur. Yakıt tankı kumlama boya işlemi neticesinde metalin hiç bir şekilde zarar görmemesi yakıt tankı hemen muhafaza altına alınmalı ve metalin hava alması kesin bir bir şekilde engellenmelidir.

Bu hususlar göz önüne alındığında kumlama Ankara boyama açısından bu işin iyi eğitimini almış bu konuda uzmanlaşmış profesyonel çalışanlarla hizmet vermektedir.

Kumlama işi Neden Uzmanlık İster?

Kumlama Ankara olarak işimizde o kadar hassas ve ince davranmaktayız ki işçilik ne ölçüde kaliteli olsa da metalin profesyonelce boyanmaması neticesinde çok küçük bir hava alımı bile kir, pas ve korozyonun yayılmasına neden olacağı bilincindeyiz. Bu açıdan boya işlemi uzman ekiplerce yapılması metali ömrü ve müşteri memnuniyeti noktasında hayati konumda bulunmaktadır. Kalite noktasında ele alındığında; metali işlem gördüğü yani kullanıldığı sektör baz alındığında farklı kimyasallar kullanmak kalite ve verim açısından etken bir konum ifa etmektedir.

Amaç nedir ne yapılmalıdır?

Kumlama işleminde temel hedef boyanacak olan metalin tam ve eksiksiz bir şekilde temizlenmesi parlatılmasıdır. Temizlik tam olmalı ki boya işlemi de kusursuz bir şekilde gerçekleştirilsin. Aksi durumda tam temizlenmediğinde kısa sürede oksidiyona maruz kalmakta ve tam verim alınmamaktadır. Temizlik işleminin arkasından boya metalin üzerinde tutunmalı ve pürüzlülük ve gözenek oluşturmalıdır. Kumlama işleminde aynen zımpara kağıdında olduğu gibi bir pürüzlülük olgusu orta çıkar ve bu sayede boya metale tam anlamı yapışır.

Bu İşlem Nasıl Uygulanır?

Metale ;kumlama kumunun yüksek basınç çerçevesinde temas ettirilmesidir. Bu çarpışma anında doğal olarak; kum metalin aşınmasına neden olur. Akabinde metali üzerindeki pas, kir atık gibi metale zarar veren her türlü zararlı maddelerden temizler. Böylelikle metal tam anlamı ile boyanmaya hazır konuma getirilir.

yakıt tankı kumlama, ankara yakıt tankı kumlama, yakıt tankı kumlama ankara, kumlama, ankara kumlama,kumlama ankara, ostim kumlama, ostim yakıt tankı kumlama,yakıt tankı kumlama ostim,yakıt tankı kumlama boya,ankara yakıt tankı kumlama boya,