Vakumlu Bilya Kumlama

Atasoy Kumlama‘nın 1994 senesinden beri kumlama Ankara hizmetini başkentte ermektedir. Uzun yıllara dayanan hizmet tecrübesi, birçok kişinin tercih etmesini ve referansların yüksek sayıda olmasını sağlamıştır. Verilen hizmet kapsamında; Pas ve boyaların metal üzerinde verdiği zararın engellenmesi için vakumlu bilya kumlama hizmeti verilmektedir. Bu otomatik makineler, kaliteli malzemeler ve tecrübeli ustalarla verilmektedir.

Kumlama hizmeti sağlığa zararlı bir yöntem değildir. Bu sayede bütün metallerde yüzde yüz güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır. Yüzey temizliği için gerekli olan kumlama hizmetinde pürüzlendirme ve yüzey sonlandırma gibi işlemlerde yapılmaktadır. Vakumlu bilya kumlama tekniklerinde bu işlemlere de metalin durumuna göre başvurulabilir.

Vakumlu Bilya Kumlama Hizmeti Nasıl Yapılmaktadır?

Vakumla kumlama, havanın belirli bir basınca çekilerek metal üzerinde kullanılmasıyla yapılmaktadır. Basınçlı hava kumlama makinesinin ucuna geçirilerek metallerin üzerine uygulanmaktadır. Bu işlem bilyalı bir şekilde yapıldığında vakumlu bilya kumlama işlemi gerçekleştirilmiş olur. Vakumlu olarak yapılan bilya kumlama Ankara da Atasoy Kumlama tarafından profesyonel hizmet ile sunulmaktadır.

Vakumlu bilya kumlama işlevinde, püskürtme ve özel filtre sistemi bulunmaktadır. Bu sayede iş olabildiğince hızlı yapılmaktadır. Bu hizmet, metalin temizlenmesi için çeşitli ölçekler kullanılarak yapılmaktadır. Yüksek kir, prüz ya da boya fazlası olan metallerde kullanıldığı daha çok görülmektedir. Ayrıca işi yapan ustanın, korucu eldiven gibi iş güvenliğine uygun malzemeler kullanılması gerekmektedir. Ustanın kumlama işlemini rahatlıkla yapabilmesi için uygun donanım gerekliliği tam teşebbüslü olarak sağlanmalıdır.

Vakumlu Bilya Kumlama Hizmeti Hangi Metallerde Kullanılır?

Vakumlu bilya kumlama işlemleri, küçük parçaların kumlanması için kullanılmaktadır. Otomatik ve manüel makinelerle gerçekleştirilmektedir. Yapılan işe göre makine tipi değişmektedir. Otomatik tip makinelerde, kumlama tabancasının kabin içinde yerleştirilmesiyle, metallerin kumlanması sağlanır. Manüel tip makinelerde ise kumlama tabancasını operatör kullanmaktadır. Metalin büyüklüğüne makine tercihi değişmektedir.

Üretim alanında kullanılanın metallerin temizlenmesi için vakumlu bilya kumlaması yapılmaktadır. Ayrıca bu metallerin türünden ziyade vakumlu kumlama da büyüklüğü önemlidir. Toz tutma filtreleri sayesinde, her metalin temizlenmesi ve tozlarından arınması da sağlanmaktadır.

Vakumlu Bilya Kumlama Hizmetinde Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Kumlama işlemi, metallerin prüzlü yüzeylerden ve artık boyalardan arınması için yapılmaktadır. En sağlıklı kumlama hizmeti küçük metallerde bilya ile vakumlu olarak yapılmasıdır. Bu hizmet yapılırken, metalin cinsine göre, celik bilya veya paslanmaz çelik bilya kullanılmaktadır. Ayrıca metalin türüne göre grit, grit kumu, alüminyum oksit, cam küre kumu gibi malzemelerde yan ürün olarak kullanılmaktadır. Vakumlu bilya kumlamanın yapılması için otomatik ya da manüel kumlama makinesine ihtiyaç duyulmaktadır.

vakumlu bilya kumlama, vakumlu bilya kumlama ostim, ankara vakumlu bilya kumlama, vakumlu bilya kumlama ankara, ankara kumlama, kumlama ankara, kumlama, celik bilya kumlama,  paslanmaz çelik bilya kumlama, ankara paslanmaz çelik bilya kumlama, paslanmaz çelik bilya kumlama ankara