Savunma Sanayi Kumlama
Written by kumlama

Savunma Sanayi

Savunma Sanayi

Savunma Sanayi Kumlama denilen aklıma direk olarak bildiğiniz kum gelmektedir.

Ancak Savunma Sanayi Kumlama bildiğiniz kum değildir. Burada söylenen kum özel olarak üretilmiş olan içerisinde, silis, bazalt, grid gibi değişik maddeler yer almaktadır.

Savunma Sanayi Kumlama nasıl yapılır, Savunma Sanayi Kumlama özel olarak üretilmiş olan aletler ile yüksek basıncı bulunan hava ile birlikte metal bir yüzeye çarptırılmasıyla meydana gelmektedir. Bu işlem sırasında kum metal yüzeyi aşındırırken yüzeyde bulunan maddeleri temizlemektedir. Böylelikle kumlama işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. Kumlama uygulanırken kumlamanın değişik derecelendirilmesi vardır. İlk derece yüzeyin temizlik derecesidir.

Yüzeyde temizlik meydana gelmektedir. İkinci derece ise pas ve istenmeyen maddelerin temizlenme aşamasıdır. Diğer bir aşama ise en çok tercih edilen ve çeliğin kendi rengine ulaşması için yapılmış olan kumlama işlemidir. Bu kumlama sonrasında çelik kendi rengine ulaşmaktadır. Kumlama aşamasında en yüksek ve en son aşama ise çeliğin mikro aşamasına yükseltildiği kumlama aşamasıdır. Ancak maliyeti en yüksek olan aşama da bu son aşamadır. Bu aşamalar kumlamanın değişik aşamalarıdır.

İstenilen aşama hangisi ise ya da yapılmak ulaşılmak istenen aşama hangisi ise ona ulaşılacaktır. Ve ona göre bir sıralama işlem gerçekleştirilecektir. Kumlama işlemi bu şekillerde uygun ortam ve uygun aletler ile bu işlemlerden geçerek gerçekleştirilmektedir. Savunma sanayi kumlama işlemi ile kumlama daha rahat ve kolay olmaktadır.

Kumlama Faaliyetlerinde En İyi Firmayız

Firmamız Ankara’da faaliyet gösteren bir kumlama şirketidir. Yaptığımız faaliyetlerin ismine kumlama denilse de faaliyet gösterdiğimiz sektör inşaat sektörü değildir.

Çelik veya demir gibi metal malzemelerin makine veya araç gereç olarak kullanıldığı tüm sektörler için kumlama faaliyetlerini gerçekleştirmekteyiz. Kumlama Ankara firması olarak Ostim’de gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz oldukça geniş bir yelpazede verilmektedir.

Uzman Kumlama Faaliyetleri

İnşaat sektöründe kullanılan makine ve araç gerecin kumlanmasından ağır sanayi ve savunma sanayi makine ve araç gereçlerinin kumlanmasına kadar uzanan bu geniş hizmet yelpazemizde gerçekleştirdiğimiz tüm işleri profesyonelce gerçekleştirmekteyiz.

Kumlama Ankara firması olarak firmamızın internet sitesini ziyaret ederek hizmet verdiğimiz bütün sektör ve makineleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Savunma Sanayi Kumlama Faaliyetleri

Savunma sanayinde kullanılan makine, araç ve gereç oldukça fazladır. Kullanım şartları da düşünülecek olursa savunma sanayide kullanılan makine, araç ve gereçlerin kumlamaya olan ihtiyacının daha fazla olacağı gerçeği hemen anlaşılmaktadır.

Savunma Sanayide Kullanılan Makineler Nelerdir?

Savunma sanayi kumlama faaliyetlerine konu olacak araç bakımından oldukça geniş bir sektördür. Savunma sanayinde üretilen savunma amaçlı makinelerin yanısıra bu makinelerin üretilmesinde kullanılan makine ve diğer teçhizat ve araçların kumlanması da söz konusu olabilmektedir.

Ancak genel olarak uzun üretim süreçlerine maruz kalan savunma sanayi ürünleri kumlamaya esas konu olan ürünlerdir.

Savunma sanayi kumlama faaliyetlerinin ana çıktısının güvenlik ve kolluk kuvvetlerinin ve ordunun kullanımına verilen panzerler, toplumsal olaylara müdahale araçları, tanklar, zırhlı veya diğer zırhsız araçların olduğu söylenebilir.

Kumlama Faaliyetleri Nasıl Yapılmaktadır?

Kumlama işlemleri tam bir profesyonel süreç içermektedir. Acemi ve yeterli teknik bilgi ve donanıma sahip olmayan kişilerce yapılması çok ciddi maddi zararla birlikte çok büyük iş kazalarına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle kesinlikle güvenilir ellerde yapılması gerekmektedir.

Profesyonel, meslek erbabı ve alanında uzmanlaşmış çalışanlarca yapılması gereken kumlama işlemi, ancak bu şartta hem maddi zararların önüne geçebilir hem de iş ve işçi sağlığını koruyabilir.

Yaşanabilecek kazalarda sadece müşterinin sahibi olduğu araçlar veya makineler zarar görmeyecek olun çevrede bulunan ekipman, tesisat, araç gereç ve makineler de zarar görebilmektedir.

Firmamız çalışanlarının yılları aşkın deneyim ve tecrübesiyle elde ettiği uzmanlık sayesinde tüm tedbirler alınarak yapılan kumlama faaliyetleri ile savunma sanayi kumlama faaliyetleri başta olmak üzere diğer tüm makine, araç ve gerecin kumlama işlemi başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Hızlı, güvenilir, kesin çözüm üreten kumlama faaliyetleri ile siz de makinelerinizin dış yüzeylerinde meydana gelen pürüzleri yok edebilirsiniz.

savunma sanayi kumlama, ankara savunma sanayi kumlama , savunma sanayi kumlama ankara,kumlama, kumlama ankara, ankara kumlama, toma kumlama, ankara toma kumlama, toma kumlama ankara

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ DİĞER SEKTÖRLER

Savunma Sanayi Kumlama

Savunma Sanayi

3 Tem 2020
Savunma Sanayi Savunma Sanayi Kumlama denilen aklıma direk olarak bildiğiniz kum gel...
Daha Fazla
error: Content is protected !!
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)