Klasik Otomobil Kumlama
Written by kumlama

Ostim Kumlama Nedir?

Kumlama Çeşitleri Nelerdir?

Kumlama denilen işlem kumun yüksek basınç ile metal yüzeye çarptırılması işlemidir. Yüzeydeki kir, yağ, pas gibi istenmeyen maddeyi temizlemek için kullanılan bir işlemdir.

Kumlama Çeşitleri Nelerdir?

Kumlama çeşitleri manuel ve otomatik olarak ikiye ayrılır. Firmalar kendi ürünleri için uygun kullanım seçenekleri vardır.

Kumlama İşlemi Neden Tercih Edilmektedir?

Kumlama işlemi herkes tarafından zahmetsiz olması hem de işlemi daha kısa sürede büyük bir bölümünü halledilmesi açısından insanların tercihi olmuştur.

Atasoy Kumlama Çeşitleri Nelerdir?

Kumlama çeşitleri şöyle sıralanabilir;

-Ostim kumlama

-Bronz kumlama

-Alüminyum kumlama

-Metal kumlama

-Yerinde kumlama

-Çelik kumlama

-Ahşap kumlama

Ostim Kumlama Nedir?

Kumlama işlemi, endüstriyel parçaların aksamları, iş makinaları, medikal ürünler, ahşap yüzeyler gibi oldukça geniş bir alanı kapsar ve kullanım alanı oldukça geniştir. Söz konusu kumlama Ankara Ostim olunca bu yüzeyler boya kalıntılarından ve pastan arındırılarak, boyanın yüzeye çok daha iyi bir şekilde tutunmasını sağlamakta ve pürüzsüz bir bitiş isteyen kumlama Ankara Ostim bu iş için en iyisidir.

Alüminyum Kumlama Nedir?

Gümüş renginde hafif bir metal olan alüminyum kumlama oksidasyona arşı dirençli bir malzemedir. Boyanın dalgalı durmaması için kullanılan alüminyum kumlama işlemi belli aralıklarla ve ölçülü olarak püskürtülmesi önerilir. Böylelikle hem alüminyum kumlama başarılı bir şekilde olur hemde boyama işlemi için en iyi zemin hazır hale gelir.

Metal Kumlama Nedir?

Metal kumlama denilen işlem yüzeyi paslanmış ve aşınmakta olan bölümlerin metal kumlama işlemi ile tekrar eski temiz yüzeyler haline gelmesini sağlar. Bu işlem yani metal kumlama işlemi her hizmetin kullanabileceği bir işlemdir. Günümüzde her parçanın metal ve çelikten olması sebebi ile metal kumlama çok tercih edilir. Genellikle metal kumlama ve kumlama Ankara Ostim seçilmektedir.

error: Content is protected !!
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)