Medikal Kumlama
Written by kumlama

Medical Kumlama

Medical Kumlama

Medikal kumlama paslanmaz çelik ve titanyum alaşımlı malzemeler kullanılarak, insan vücuduna daha iyi uyum sağlayabilmesi ve üzerinde bağlar oluşabilmesi için biyo uyumluluğu arttırmak için yüzeyleri kumlanmaktadır. Medikal ürünlerde özel olarak kullanılan kumlama makineleri vardır. Bu malzemelerin kumlanmasında kumlama kabinleri tercih edilmektedir. Doktorların kullandığı metal aletlere de bu işlemler uygulanır. Kumlama işleminde parçalar tek tek hassas bir şekilde uygulanır ve temizleme işlemi sonrasında teslim edilir. Medikal kumlamada makine veya parça üreticisinin ortak çalışmasıyla yüzey istenilen düzeye getirilir ve sunulur. Hem estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Kumlama işleminden sonra aletler boyama işlemine götürülür ve boyanır.

Medikal Kumlama Hizmeti

Atasoy Kumlama 1994 senesinden beri, kumlama alanında Ankara’da hizmet veren kurumsal bir firmadır. Başta medical kumlama olmak üzere, birçok alanda müşterilerinin memnuniyeti için profesyonel ekibi, kaliteli malzemeleriyle hizmet vermektedir. Yapılan kumlama Ankara ve ilçelerinden hizmet almak isteyen firmalara ekonomik ve kaliteli olarak sunulmaktadır.

Yapılan kumlama çeşitlerinden en çok sağlık açısından kullanılan metaller de daha bir özenle yapılması gerekmektedir. Bu hususta yapılan medical kumlama hizmeti, firma olarak eksiksiz ve sağlık için zararlı olmayan ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Medical alanında kullanılan metaller özellik itibariyle, paslanmaz çelik ve titanyum alaşımlı malzemelerle kumlama işlemine tabi tutulması gerekmektedir.

Medical Kumlama Nasıl Yapılır?

Medical kumlamanın yapıldığı metallerde kullanılan malzemenin önemi oldukça fazladır. İnsan sağlığı için hayatımızda yer alan metallerin kumlama işleminde ki hassasiyet için bu malzemeler önemlidir. Malzemeler beyaz renkli alüminyum oksit sarf ve cam küre yer alması gereklidir. Bu malzemeler metallerin pürüzerinin giderilmesi için kullanılmaktadır. Kumlama işlemine geçildiğinde, metaller ultrasonik cihazlar yardım ile yıkanmaktadır.

Yıkama işleminden sonra kumlama aşaması gerçekleştirilir. Bu aşamada metalin yüzeyinde yer alan pürüzler, paslar ve kirler ortadan kaldırılır. Oldukça pratik bir yöntem işlemi olan kumlama, medical ürünleri için önemli bir çalışma olmaktadır.

Medical Kumlamada Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

Kumlama işlemi metalin temizlenmeyen bütün yüzeylerinin hijyenik olarak temizlenmesini, onarılmasını sağlamaktadır. Ayrıca koruma ve uzun ömürlü olma etkisi bulunmaktadır. Bunun için kumlama yapılacak alan medical ürünleriyse bu konuda hassasiyet devreye girmektedir. Bu hassas kumlama Ankara da Atasoy Kumlama tarafından yapılmaktadır.

Medical ürünlerinin kumlama yapılırken kullanılan malzemeler arasında, titanyum, paslanmaz çelik, silikon, grafit, teflon, pirinç ve cam yer almaktadır. Ayrıca pirolitik karbon da bu işlemler sırasında kullanılmaktadır. Kumlamanın yapılacağı metalin özelliğine göre bu malzemeler değişkenlik göstermektedir.

Medical Kumlama Hangi Ürünler İçin Kullanılır?

Tıbbi alanda kullanılan birçok alet için medical kumlamanın yapılması gerekmektedir. Bu ürünlerden bazıları; Cerrahi aletler, tıbbi kalıplar, silindirik bileşenli metaller, vasküler stentler için yapılan bir işlemdir. Özellikle tıbbi alanda gerekli olan araçların kumlama işlemi yapılırken, gerekli ön işlemlerde tıbbi metalin işlevine göre önlem olarak alınıp yapılmaktadır.

Profesyonel olarak medical kumlama yapılırken, özel istenen bir yüzey alanı oluşturulması da sağlanmaktadır. Örneğin cerrahi alanda kullanılacak bir metalin kaygan yada mat olması, tıbbi metalin kumlama işlemi sonunda istenilen hale gelmesi sağlanmaktadır. Atasoy kumlama Ankara da bu hizmetten yararlanmak isteyen hastanelere hizmet vermektedir. Kaliteli ve ekonomik kumlama hizmetinden yararlanmak için, internet sitesi yada telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

medical kumlama, medical kumlama ankara, ankara medical kumlama,kumlama,ankara kumlama,kumlama firmaları, kumlama yapan firmalar, kumlama ankara, kumlama fiyatları,kumlama firmaları, ankara kumlama fiyatları, kumlama ankara, kumlama malzemeleri, kumlama, kumlama ankara, ankara kumlama,

 

 

FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ DİĞER SEKTÖRLER

Savunma Sanayi Kumlama

Savunma Sanayi

3 Tem 2020
Savunma Sanayi Savunma Sanayi Kumlama denilen aklıma direk olarak bildiğiniz kum gel...
Daha Fazla
error: Content is protected !!
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)