Çimento Makinası Kumlama
Written by kumlama

Kumlama Hizmeti

Kumlama Hizmeti

İş makineleri gibi sürekli işlev gören aletlerin belirli zamanlar sonra üzeri paslanır ve bir tabak oluşur. Bu oluşan paslanma ve kirlenmeyi temizlemek için kumlama işlemi yapılmalıdır. Kumlama işlemi metal olan her yüzey de yapılan bir uygulamadır.

Kumlama Nedir ve Nasıl Yapılır?

Kumlama işlemi çelik ve metal olan sert cisimlerden elde edilmiş aletlerin üzerinin basınçla birlikte kum püskürtülerek temizlenmesi işlemidir. Bu işlemde yüksek basınçla temizlenmesi istenen yüzeye doğrudan kum sıkılarak yüzeyin paslı kısımları pastan arındırılır.

Çelik ve metallere uygulanan kumlama işleminde Ankara kumlama hizmetinde iddialı bir firmayız. Verdiğimiz hizmet geri dönüşleri son derece olumlu olmaktadır.

Sürekli işlev gören veya açık hava şartlarından paslanan veya kirlenen her tür çelik ve metal kumlama işlemi uygulamaktayız.

Kumlama Hangi Malzemelere Uygulanır?

Kumlama işlemi çoğunlukla çelik ve metalden üretilmiş malzemelere uygulanır. Ancak bunların yanı sıra ahşap ve alüminyum gibi çeşitli malzemelere de kumlama yapılabilir.

Yüzeyleri aşınmış, renk değişimine uğramış ahşap zeminlerde kumlama son derece etkili bir yenileme işlemidir. Firma olarak ahşap olan her yüzeye kumlama Ankara hizmeti vermekteyiz.

Çizilen veya deforme olan araçların yüzeylerinde veya motor kısımların da iyileştirme yaparak eski görünüme kavuşmasını sağlamaktayız. Hizmet bölgesi olarak kumlama Ankara konusunda bir numara bir çalışma disiplinimiz vardır.

Kumlama işleminde kullandığımız makine ve ekipmanlarımız bu işlem için üretilen en iyi cihazlardır. Kumlama işleminde kullandığımız kumlar değişkenlik gösterir. Silis kumu, bazat kumu gibi içerikleri ve etkileri farklı kumlar en uygun yüzey seçimi ile belirlenir. Savunma sanayisi alanında kullandığımız kum diğer alanlardan farklıdır. Bu kum birkaç kumun karışımından elde edilir. Savunma sanayisinde ankara kumlama alanında en iyilerden biriyiz. Hizmetimiz sonucunda iş makinelerinin kullanım ömürleri uzamaktadır.

error: Content is protected !!
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)