Klasik Otomobil Kumlama
Written by kumlama

Kaporta ve Boya

Kaporta ve Boya

Araç parçalarının çiziği ya da güneşten dolayı solması durumunda araca fırın boya atılmakta ve aracın eski canlılığında görünümü sağlanabilmektedir. Araç rengi zamanla değişik renklere bürünebilmekte kaporta ve boya işlemi yapılarak eskisi gibi güzel görünümlere sahip olabilmektedir.

Araç her türlü ezik, çizik, hasar, göçük vb. durumlar illaki oluşmakta bunun çözümünde kaporta ve boya işlemi yapılarak düzeltilebilmektedir.

Birçok insan kullanım amaçları farklı olsa da birçok araç kullanmaktadır. Bu araçların kullanımında her türlü kaza olabilmekte ve kazanın sonunda aracın dış kısımları hasar görebilmektedir. Görülen bu hasar küçük veya büyük hasarlar olabilmekte bu hasarların çözümü için kaporta ve boya yapılması gerekecektir.

Aracın çarpması sonucunda aracın dış gövdesinin yani kaportanın yamuğu, kırığı, çiziği tamiri için düzeltme işlemleri itina ile yapılır. Düzeltme işlemi yapıldıktan sonra macun çekilip veya macunsuz da olabilen boya yapılmaktadır.

Araç Kaporta Düzeltme ve Boya Nasıl Yapılır

Araç kaportasında hasar oluştuğu kaportanın eğilmesi ya da düzeltilemeyecek durumda olması durumunda değişim yapılmaktadır. Fakat hasarın kaportada düzeltilebilir olması durumunda hassasiyetle düzeltme işlemi yapılır ve daha sonra boyama işlemi yapılmaktadır.

Kaporta aracın dış kısmı olup dış kısmı iskelet olarak adlandırılan kısımdır. Parçaların ayrı ayrı olarak aracın iskelet kısmına yerleştirilmiş hasar gördüğünde tek parça halinde tamiratı yapılmaktadır. Araç kapısı hasar görmüşse kapısının çıkarılıp kaporta ve boya işlemi yapılabilir ve tekrar yerine takılabilmektedir.

Atasoy Kumlama Kaporta Ve Boya Hizmetleri

Kumlama, metal üzerinde oluşan pas, kir gibi durumların önüne geçmek için yapılan bir işlemdir. Tüm metallerin en hızlı şekilde pas, kir ve boya artıklarından temizlenmesi için, en hızlı yöntem kumlama olmaktadır. Nem ve oksitlenme sonucu araba kaportasında oluşan pasın önlenmesi içinde kullanılan bir yöntemdir. Uzun yıllardır araçlar için kumlama Ankara da Atasoy Kumlama tarafından yapılmaktadır. Araç parçalarına yapılan kumlama işlevleri büyük bir hassasiyetle ekonomik olarak sunulmaktadır.

Kumlama işleminin araçlara yapıldığında, herhangi bir parçanın sökülmesine ihtiyaç yoktur. Bu yüzden araç üzerinden, kumlama tabancası yardımıyla pas ve boya temizlenmesi yapılmaktadır. Ayrıca çizilmiş, boyası sökülmüş araçlara da metalin zarar görmemesi için kumlama yapılması gerekmektedir. Çünkü kumlama işlemi tamamlandıktan sonra metalin uzun ömürlü olabilmesi için boyama işlemi de yapılmaktadır. Araçlarda kaporta ve boya hizmeti kumlama öncesi ve sonrası kalitede farklılık göstermektedir. Kumlama yapılan araçlarda kaliteli ve kusursuz görüntü oluşmaktadır.

Kumlama ve Boya İşlemleri Kaporta’da Nasıl Yapılır?

Kalitesi yüksek araçlarda kaza sonrası oluşan çiziklerin giderilmesi için boya yapılması gerekmektedir. Boya işlemi öncesi kumlama yapılması, aracın metalinin ömrünü uzatmaktadır. Kazalarda genellikle çizikler kaporta üzerinde oluşmaktadır. Bu yüzden kaporta ve boya araçtan sökülmeden yapılmaktadır. Metalin özelliğine göre kullanılan grit tozu, alüminyum oksit, çelik gibi karışımlar kumlama makinesinin içerisinde yer almaktadır. Kumlama tabancasıyla çizik oluşan yere uygulanır.

Kumlama yapıldıktan sonraki işlem boya aşamasıdır. Aracın orijinal renkine uygun karışım boya olarak üretilir ve kaporta üzerine uygulanır. Pasta ve cila işlemleri de isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Araç çiziği daha sonradan boyaya zarar vermemesi için muhakkak kaporta üzerine kumlama yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde direk boya uygulanan araç kaportalarında, boya kalkması görülmektedir.

Atasoy Kumlama Hizmetleri Hangi Şehirde ve Alanlarda Yapılmaktadır?

Atasoy Kumlama 1994 senesinden beri kumlama Ankara da verilmektedir. Bu hizmet, profesyonel ekipmanlar ve kaliteli malzeme kullanarak sunulduğu için, uzun yıllardır aralıksız olarak sunulmaktadır. Aracın kaporta gibi çabuk zarar gören parçalarının ömrünü uzatmak, boyasının yapılması gibi hizmetler de tüm metallerde sunulan kumlama hizmetiyle birlikte verilmektedir. Bu sayede kumlama ayrı boya ayrı yerde yapılmayacağı için, ekonomik ve güvenilir hizmet vermektedir.

Atasoy Kumlama, kaporta kumlama ve boya işlemi dışında tüm metallerin temizlenmesi ve uzun ömürlü olması için hizmet vermektedir. Tıbbi metaller, makineler, ev aletleri, büyük metaller gibi bütün metallerin kumlama işlevi Atasoy Kumlama tarafından verilmektedir. Bu hizmetten profesyonel olarak yararlanmak için iletişime geçebilirsiniz.

kaporta ve boya, kaporta ve boyama, kaporta ve boyama ankara, ankara kaporta ve boya, klasik araç kumlama, oto boya kumlama fiyatları,kumlama,ankara kumlama,kumlama firmaları, kumlama yapan firmalar, kumlama ankara, kumlama fiyatları,kumlama firmaları, ankara kumlama fiyatları, kumlama ankara, kumlama malzemeleri

 

FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ DİĞER SEKTÖRLER

Savunma Sanayi Kumlama

Savunma Sanayi

3 Tem 2020
Savunma Sanayi Savunma Sanayi Kumlama denilen aklıma direk olarak bildiğiniz kum gel...
Daha Fazla
error: Content is protected !!
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)