İş Makinaları Kumlama
Written by kumlama

İş Makinası Kumlama

İş Makinası Kumlama cihazları içinde bulunduğumuz yüz yılın en önemli iş makinelerinden birisi olmaktadır. İş Makinası Kumlama cihazları, özellik ile metal ve metal alaşımları ile yapılan ve ham maddesini yine bu ürünlerin oluşturduğu ürünlerde, boya veya kaplama gibi işlemler öncesinde ürünün yüzeyinde bulunan tortu, kireç, küf, mantar biyolojik ve kimyasal atıkların temizlenme işleminde kullanılmaktadır.

Bu İş Makinası Kumlama cihazları yapıları itibari ile zımpara ile aynı özelliği ve işlevselliği taşımaktadırlar. Kumlama cihazları, nasıl bir zımpara bir yüze sürtüldüğü zaman, istenmeyen ve kirli yüzeyi aşındırarak temizliyor ise, kumlama iş makineleri ve cihazlarının içinde bulunan, özel kumlama taşları; cihazın iç kısmında ve motor bölgesinde bulunan kompresörlerin oluşturduğu yüksek hava basıncı ile ürünün yüzeyine çarpmakta ve o bölgede istenmeyen aynı zamanda bu işlemden sonra yapılacak kaplama veya boyama gibi işlemlerin işlevselliğini engelleyecek doku ve yüzeyleri temizlemektedir.

Kumlama Cihazlarında Sektörün Öncü İsmi İle Tanışın!

Kurumsal anlamda iş makineleri ve iş teknolojileri üzerine hizmet veren firmamız uzun zamandır sektörün öncü isimlerinden birisi haline gelmiştir. Bu sektör üzerine vermiş olduğumuz ürün ve cihazlardan birisi olan kumlama iş makineleri, firmamızın garantisi ve yedek parça ağ servisi ile sizlerin hizmetindedir. Sadece kumlama cihazı satışı değil kumlama cihazı kumlama işlemlerinde kullanılan tüm özel kum çeşitleri ve tüm makine yedek parçaları firmamız bünyesinde sizlerin hizmetine sunulmuştur. Bu anlamda vermiş olduğumuz hizmetler tamamen sertifikalı ve garantili olmaktadır.

Ankara İş Makinesi Kumlama Hizmeti

 

İş makinelerinin kullanım koşulları göz önüne alındığı zaman çeşitli maddelere maruz kaldığı ve zarar gördüğü bilinmektedir. Bu tür koşulların sağlıklı atlatılabilmesi adına kumlama işlemi sıklıkla uygulanmaktadır. Makinenin yüzey ve genel kısımlarına temas eden kireç ve tortu, temizlik gerektirmektedir. Farklı amaçlara bağlı olarak kumlama işlemi uyguluyoruz ilave olarak bu gibi durumlarda da çözüm niteliği taşımaktadır kumlama.

 

Ayrıca kimyasal atıkların ve küf gibi durumların da çözümlenmesinde uygulamaktayız kumlama işlemini. Zamanla yıpranan veya erken yıpranan ve kirlenmiş iş makinası kumlama gerektirdiği için profesyonel ekibimiz ile işlemleri gerçekleştiriyoruz. Kumlama işlemini sorunsuz gerçekleştirmemizin ardından iş makineniz eski ve temiz haline dönmektedir.

Ankara İş Makinesi Kumlama

Atasoy Kumlama olarak firmamız Ostim Ankara’da bulunmaktadır. Kumlama hizmetimizi kumlama Ankara olarak sizlere aktarırken iş makineniz için sağlıklı kararları da alıyoruz. İş makinesine uygulanan kumlama sayesinde ömrü de ayrıca uzayan iş makinesinin çeşitli koşullara karşı da yüzeysel olarak metal alaşımları daha dirençli olmaktadır. Kumlama Ankara ili için kumlama hizmeti gerçekleştirirken iş makinesinin hassas mekanizmasına etki etmeyerek işlemi sorunsuz uyguluyoruz.

İş Makinesi İçin Kumlama Faydası

İş makinesinin çalışma koşulları esas alındığında engebeli araziler dikkat çeken ortamlar olmaktadır. Engebeli arazilerde koşulların iş makinesi aleyhine olduğu değerlendirilmektedir. Bu gibi koşullarda zarar gören yüzeyin temizlenmesi ardından kumlama işlemi uygular ve iş makinası kumlama sayesinde eski rengine kavuştururuz. Çelik rengine yeniden hakim olan iş makinesi çeşitli ekstra kazanımları ile de çalışma ömrünü artırmaktadır. İş makinesi için dikkate değer bu kazanımları ve çeşitli faydaları;

* Yıpranan yüzeyin eski haline kavuşması,

* Biyolojik ve kimyasal atıkların temizlenmesi,

* İş makinesinin ömrünün uzaması,

* İş makinesinin eski rengine kavuşması

* Oluşan kirin temizlenmesi ve

* Pas gibi durumları ortadan kaldırmak

bu şekilde sıralanmaktadır. Faydaları sayesinde kumlama işlemi, iş makinesi için gereklilik haline de gelebilmektedir.

Kumlama Esnasındaki Püf Noktalar

Kumlama işlemi kolay ve sorunsuz atlatılabilmesi adına belirli aşamalar ışığında uygulamaktayız. Bu aşamaların kumlama işleminde önce ve kumlama işlemi esnasında olarak inceliyoruz. Zarar gören ve çözümlenmesi gereken sorunlar ele alınarak temizlik işlemi gerçekleşiyor.

Kireç gibi oluşumların temizlenmesinin ardından uygulama işlemi yapılmaktadır. Temizlik işlemlerinin kireç, küf ve tortu gibi dikkate değer durumların ele alınarak devam ettirilmesini sağlıyoruz. Bu sayede kumlama işlemi için en sorunsuz işlemler ayrıcalıklı olarak uygulanıyor. Sonucunda ise ekstra kazanımları ile iş makinesi kullanıma uygun olmaktadır.

iş makinaları kumlama, ankara iş makinaları kumlama, iş makinaları kumlama ankara,ostim iş makinaları kumlama, iş makinası kumlama, iş makinaları kumlama ostim, iş makinası kumlama ankara, ankara iş makinası kumlama

FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ DİĞER SEKTÖRLER

Savunma Sanayi Kumlama

Savunma Sanayi

3 Tem 2020
Savunma Sanayi Savunma Sanayi Kumlama denilen aklıma direk olarak bildiğiniz kum gel...
Daha Fazla
error: Content is protected !!
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)