Yüklendiği yerAraç Kumlama
Written by kumlama

Araç Kumlama

Araç Kumlama

Hassas kumlama olarak adlandırılan araba kumlama ve yenileme gibi işlemler Atasoy Kumlama da.

Bildiğimiz kuma benzeyen ancak farklı ve bu iş için özel imal edilmiş olan bazalt, grid ve silis adlı çeşitlere sahip farklı kullanım alanları bulunan özel maddelerden yapılan kumdur. Yüksek basınçlı havanın etkisiyle metal yüzeylere çarptırılan kum metal yüzeyi aşındırarak yüzeyde kalan istenmeyen maddeleri kazır ve temizler. Özellikle de klasik otomobillerin yenilenmesi amacıyla yapılan kumlama işlemi oldukça hassas ve kontrollü olarak yapılmalıdır. Sıradan ve kalitesiz ellere yaptırılan araç kumlama işlemi sonrasında araba kaportasında oluşan deformasyon çok rahatsız edici sonuçlar doğurabilmektedir.

Kumlama esnasında dikkat edilmesi gerekenler

En önemli dikkat edilmesi gereken nokta aracın profesyonel ellere teslim edilmesidir. Aynı zamanda yüksek basınç kullanıldığından basıncın çok dikkatli ayarlanması gerekmektedir. Ayrıca soda ile yaptığınız bu işlemde soda sarf malzemesinin rutubetinin muhakkak alınması gerekmektedir. Bu sayede araç kumlamasının ardından bir hafta dahi geçse aracın yüzeyinde korozyon oluşmamaktadır. Bu noktalara dikkat edildiğinde araç kumlama işleminin ardından düzeltmeleri ve boyayı daha sağlıklı ve sağlam bir zemine gerçekleştirmiş olacaksınız.

Her aracın yapısına ve uygulanacak zemine göre farklı işlemler yapılması gerekmektedir. Örneğin araç kaporta ve saçlarında diğer yerlere göre daha hassas işlem yapılması gerekir yoksa araç kumlama yetersiz kalır sonucunda da yine deformasyonla karşı karşıya kalırsınız. Hava ve basınç debisinin dikkatle ayarlanarak yapılan kumlama esnasında alanında uzman deneyimli firmalarla çalışmanız aracınızın yenilenmesi konusunda mutlu edici bir gelişme olarak karşınıza çıkacaktır.

Araç Kumlama – Ankara

Kumlama uygulaması boya öncesinde ve sonrasında basınçlı – emişli olarak gerçekleştirilmektedir. Kumlama sırasında kullanılan sarf malzemesi yüzey açısından son derece önemli ve etkilidir.

Araç İçin Kumlama İşlemi

Gerçekleştirilen kumlama sayesinde paslı, eksi yüzey yeni hale getirilir. Kumlama gerçekleştirilen yüzeyler pürüzsüzleştirildiği için çok iyi şekilde boyayı tutmaktadır. Boyada etkili sonuçlar alınmak isteniyor ise mutlaka kumlama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Araç kumlama yüzey kalitesi açısından oldukça önemli ve etkendir. Firmamız yılların verdiği deneyim ve pek çok uygulama ile kumlama Ankara alanında öne çıkmış durumdadır.

Araç kumlama işlemi sırasında kullandığımız boya, yardımcı ürünler ve ekipmanlar son derece kalitelidir. Aracı çizmeden, deforme etmeden uygulama gerçekleştirilmektedir. Kumlama işleminde öncü olan firmamız araçlar için yapılan uygulamada da farkını ortaya koymaktadır.

Kaliteli malzemeler kullanılarak gerçekleştirilen işlem konusunun uzmanı ustalarımız tarafından hassas bir şekilde yapılmaktadır. Dikkatli ve gerekli hassasiyet gösterilerek yapılan uygulama sonrasında son derece başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Kumlama İşlemi Yapılırken Uzman Ekip İle Çalışmanın Önemi

Kumlama Ankara bölgesinde firmamız tarafından alınan başarılı sonuçlar ile yaygınlaşmıştır. Araçta kumlama yapılacak bölgenin zeminin iyi bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Dikkatli ve gerekli hassasiyet gösterilmeden kumlama işlemi gerçekleştirilmeye çalışıldığı takdirde aracın kaporta ya da sac kısmında gerçekleştirilecek işlem zemine dahi zarar verebilmektedir. Tüm bu nedenlerle profesyonel ekipler ile çalışmak önemlidir.

Kumlama İşlemi Nasıl Yapılır

Kumlama uygulaması yapılmadan önce aracın özenle incelenmesi gerekmektedir. Tüm incelemeler yapıldıktan sonra konusunun uzmanı kişiler tarafından kumlama işlemi gerçekleştirilmeye başlanmaktadır. Firmamız bu noktada uzman kadrosu ve kullandığı kaliteli ekipmanları ile kumlama konusunda farkını ortaya koymaktadır.

Kumlama için kullanılan kumun yüksek basınçlı hava ile metal yüzeylere çaptırılması sağlanmaktadır. Bu işlem sırasında kum metal yüzeyi mikron oranlarında aşındırır. Yüzeydeki yağ, pas, kir gibi istenmeyen tüm maddeler temizlenmektedir. Bu işlem aracın boya uygulamasına hazırlanmasını sağlamaktadır.

İşlemin hassasiyet ile gerçekleştirilmesinin nedeni işlem sırasında araç yüzeyinde herhangi bir aşınma gerçekleşmemesi gerekmektedir. Konusunun uzmanı, daha önce defalarca araçlar üzerinde uygulama gerçekleştiren firmamız Ankara’da başarılı uygulamalarını gerçekleştirmektedir.

Kumlamada Kullanılan Malzemeler

Kumlama işlemi için metal, mineral, cam esaslı malzemeler kullanılmaktadır. Kumlama işlemini gerçekleştirecek aşındırıcının kaliteli ve doğru malzeme seçilmesi çok önemlidir. Kumlama sırasında nozul, nozul tutucu, kumlama eldiveni, kumlama maskesi gibi ekipmanlar kullanılarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Bu ekipmanlar çalışanın iş güvenliği ve sağlığı açısından mutlaka kullanılması gerekmektedir. Araç kumlama işlemi için genellikle silis kumu kullanılmaktadır.

ankara kumlama, kumlama ankara, araç kumlama, klasik araç kumlama, eski araç kumlama,kumlama, ankara araç kumlama, araç kumlama ankara, otomobil kumlama,  otomobil kumlama ankara, ankara otomobil kumlama,ostim araç kumlama,araç kumlama ostim, ankara otomobil kumlama, klasik araç kumlama, ankara klasik araç kumlama, klasik araç kumlama ankara

 

FAALİYET GÖSTERDİĞİMİZ DİĞER SEKTÖRLER

Savunma Sanayi Kumlama

Savunma Sanayi

3 Tem 2020
Savunma Sanayi Savunma Sanayi Kumlama denilen aklıma direk olarak bildiğiniz kum gel...
Daha Fazla
error: Content is protected !!
whatsapp2018.png (8 KB)
tel2018.png (8 KB)